O.T.T on seltsing, mis organiseerib kaubavahetust tootjate ja tarbijate vahel ilma vahendustegevuse ja -tasuta.
O.T.T on loodud Prantsuse AMAP liikumise eeskujul. Seal on süsteemi rakendatud juba 2001. aastast ja see on aidanud paljudel taludel/tootjatel jalule saada. Rahulolevad on ka tarbijad, kelle mõtteviis on süüa suure ökoloogilise jalajäljeta elavat toitu oma lähipiirkonnast.

Maardu algatusgrupp otsustas Kuusaluott eeskujul ka siia luua oma Ivaott. Iganädalaselt toimuvad  tootjate ja tarbijate kohtumised - laupäeviti kell 8.30 elamu Keemikute 4 (Maardu) kõrval asuval parkimisplatsil ja kell 9.00 kaupluse Orange juures. Tarbijad saavad oma nädalase portsu erinevaid toidukaupu korraga kätte ning tasuvad selle eest sularahas tootjale kohapeal. Samal ajal koostab koordinaator järgmiseks kaubakohtumiseks tellimislehe ning annab selle kohe tootjale.


 Kaubakohtumised internetis kohaletoimetamisega posti teel või kulleriga leiab valikust www.elavtoit.ee. 


Niiviisi hoogustame kohalikku tarbimist -  tarbijal on tervislik valikuvõimalus, kohalike tootjatel arenguvõimalus. Omal väikesel moel kindlustame kohaliku ettevõtluse kasvu ja jätkusuutlikkuse.

Põllumajandusministeeriumi toidu- ja veterinaarosakonna juhataja Hendrik Kuuse sõnul on inimestel omatoodetud kaupa müües kolm varianti: olenevalt kauba liigist võivad nad seda teha kas ilma veterinaar- ja toiduameti loata, peavad ametit teavitama või taotlema oma ettevõtte tunnustamist. Viimast tuleb teha vaid siis, kui kavandatakse tööstuslikku tootmist.

Laias laastus on nii, et töötlemata aiasaadusi ja taimekasvatussaadusi võib otse ostjale müüa ilma veterinaar- ja toiduameti loata, töödeldud taime- ja loomakasvatussaadusi siis, kui sellest on veterinaar- ja toiduametile teada antud ning tunnustamist on vaja tööstusliku tootmise puhul.

Soovime meeldivaid kaubakohtumisi !