ResQ on Soomes välja töötatud äpp, mille eesmärk on päästa maailma toidujäätmetest – äpiga liitunud söögikohad panevad toidud, mis muidu jääks üle ja läheks äraviskamisele, soodsalt müügile. Aastatega on Eestist, Soomes, Rootsis, Hollandis ja muudes riikides päästetud enam kui 300 000 portsjonit.

"Täname Sind usalduse ja koostöö eest, et toetasid meie toidu päästmise missiooni Eestis. ResQ Club on tänaseks päästnud erinevates riikides kokku juba üle 300’000 portsjoni, mis kinnitab meie teenuse vajalikkust. Kuigi me oleksime soovinud tegevusega Eestis jätkata, polnud aeg meie jaoks siiski veel õige. Hoiame Eestit kindlasti oma tulevikuplaanides ning loodetavasti naaseme peagi juba veelgi parema teenusega," kommenteerib otsust ettetvõtte Eesti regioonijuht Indrek Kaing.

ResQ Club’i senine regioonijuht Eestis jätkab toidu päästmise missiooniga ja vabatahtlikuna Toidupanga juures, soovides aidata muuta tervet valdkonda paremuse suunas. 

Reklaamist on saanud mälestus

Läbi äpi ResQ  said restoranid pakkuda lõunast allesjäänud kvaliteetset toitu ja seda kliendile soodsa hinnaga. Samas saadi ka ennast uutele klientidele tutvustada läbi ResQ ettevõtte. Restorani toit koju, kuid ise pidi järgi minema!

 jõululaud.gif (550×289)

"Restoran Platz otsustas ResQ’ga liituda, kuna pakume argipäeviti erinevaid lõunapakkumisi ja tihti tuleb ette olukordi, kus tootlikkus on suurem kui nõudlus ning sellisel juhul on ResQ’l hea võimalus see info klientideni toimetada. Samuti on ülimalt positiivne keskkonnasõbralikkus, millele ResQ’ga kaasa saame aidata!" mainib restoran Platz juht Allar Jürimets.

Rucola peakokk Üllar Kuhi sõnul otsustas nende restoran ResQ’ga liituda, kuna argipäeviti pakutakse suhteliselt suurtes kogustes erinevaid päevapakkumisi.

"Õiget kogust ette prognoosida on aga küllaltki keeruline ja ikka juhtub, et mõnda toitu sai liiga palju ette valmistatud. Omal kohal on ka keskkonnasõbralik lähenemine. Nüüd tulebki appi ResQ" lisas Kuhi.

Hetkel on teenusega Eestis liitunud restoranid Tallinnas ja Pärnus.

Tallinn:
Restoran Kaks Kokka
Kohvik Komeet
Restoran Sfäär
Restoran Rucola
My Sushi
Restoran Platz
Köler 2 Resto
Leivatuba Priileib
Restoran Seller
Sushi Plaza
Al Mare Grill & Kohvik
Amps Kaubamaja
Mack Bbq"